Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

Mis on CE-märgis ja kas see on kohustuslik?

IMG_0097

Kirjutas Erki-Tõnis

Mis asi on CE-märgis

Meie klientide sagedane küsimus: „Kas sellel x kaubal, mida hakkame Eestisse importima, peab olema CE-märgistus?“ või „Kas sellel x tootel, mida soovime Eestist mujale Euroopa Liitu eksportida, peab olema CE sertifikaat või mitte?“. Kirjutame lahti, mis on CE-märgistus ning kas see on kohustuslik.

Suurele hulgale toodetele on CE-märgis (sama mõiste, mis CE-märgistus või CE-sertifikaat) kohustuslik, enne kui neid võib müüa Euroopa Majanduspiirkonnas (Euroopa Liidu riigid, Norra, Island ja Liechtenstein).
CE-märgistus kinnitab, et toode vastab Euroopa Liidu ohutus-, tervise- ja keskkonnakaitse nõuetele. Nõue kehtib nii Euroopa Majanduspiirkonnas kui väljaspool Majanduspiirkonda valmistatud toodete suhtes, mida turustatakse Euroopa Majanduspiirkonnas.

Importijale:

Kui sa ei ole kindel, kas antud kaubagrupil, mida soovid Eestisse importida, on CE märgistus või mitte, on sul õigus küsida ja saada kauba tootjalt nii CE – sertifikaat kui ka vastav spetsifikatsioon. Asugu see tootja Hiinas, USA-s või Austraalias, kõigile kehtib sama nõue. Toodet, millel pole CE-märgistust ei tohi Euroopa Majanduspiirkonda importida.

Eksportijale:

Kui sa oled eksportija ning sul on küsimusi sind huvitava kauba CE-märgi olemasolu ja vajalikkuse kohta, võta ühendust Eesti vastavate järelevalveasutustega: Tehnilise Järelevalve Ameti, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojaga, Tööinspektsiooni,Tarbijakaitseameti või Akrediteerimiskeskusega.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!