Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Mida teha, kui Sinu kaup on veo käigus röövitud?

IMG_0097

Kirjutas Erki-Tõnis

Kaup on röövitud

Mida teha kui Sinu kaubaga on transpordi käigus juhtunud hirmsaim- kaup on röövitud? 

Veendu koheselt, et autojuht on helistanud politseisse ning politsei on fikseerinud röövi toimumise.

Veendu, et juht säilitab politsei saabumiseni sündmuskoha puutumatuna ja annab seoses vargusega kõik vajalikud tunnistused.

Mida kiirem on politsei poole pöördumine ja mida paremini on säilinud kuriteo toimepanemise sündmuskoht, seda tõenäolisem on kurjategijate kindlakstegemine, nende süü tõendamine ning kauba tagasi saamine.

Kui arvad ja veendud, et kauba röövimine tulenes kauba vedaja hoolimatusest on Sul õigus kauba vedajale esitada reklamatsioon ja kahjunõue.

Reklamatsioonist ja selle vormistamisest loe siit: “Kuidas koostada kaubaveo reklamatsiooni, et vältida nõudeõiguse kaotust”.

Kui juht käitus kauba ja haagisega heaperemehelikult ning rööv toimus temast mitte sõltuvatel põhjustel, vabaneb kauba transportija vastutusest. Kauba omanikul jääb ainult loota, et politsei tabab vargad.

Kahjuks näitab reaalne elu seda, et kuni vargaid ei ole tabatud, siis on kahju korvaja selgitamine üks närvesööv protsess ning jõuab tihtilugu ka kohtusse. Sellisel juhul ei ole veo tellijal enam ei kaupa ega ka tükiks ajaks raha (võimalusega rahast üldse ilma jääda).

Selliseid ebamugavaid olukordi saaks muidugi vältida, kui teha enne vedu kaubale kindlustus. Seda, milline kindlustus sobib Sinu kaubale, küsi juba SIIT.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!