Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

Hiina meretransport – millele peaksid enne mõtlema?

Hiina meretransport

Kas oled tellinud Hiinast kaupa ja ühtlasi tegelenud meretranspordi tellimisel hinnapäringutega? Kui jah, siis…

Arvatavasti võtad kodumaistelt meretranspordi ettevõtetelt hinnapakkumised ning võrdled hindu. Hiina saatjatel on tava pakkuda lisaks kaubale ka omapoolset transpordi korraldamist Hiinast Eestisse. Sama mustrit kasutavad ka paljud teised Aasia riikide lähetajad.

Tihti on aga Aasia saatja poolt pakutud meretranspordi hind oluliselt odavam kui kodumaised hinnad. Väga inimlik on otsustada soodsama hinna kasuks. Selgitame siinkohal hindade tausta, sest meieni on jõudnud rohkelt kliente, kes on sellise reha otsa astunud.

Konks on selles, et meretranspordi hinnapakkumistel on vahe, sest meretransport koosneb mitmest lõigust. Hiina meretransport koosneb erinevatest juppidest nagu Hiina eelvedu, lähtesadama kulud, põhivedu ookeanil, sihtsadama- ja terminali kulud, sisetransport ja tollimine. 99% juhtudest Hiina saatja pakutud hind sihtsadama- ja terminali kulusid ning sisetransporti  ei sisalda. Nood võivad aga koguhinnast moodustada väga suure osa.

See tähendab seda, et kui kaup jõuab Eesti sadamasse, võtab sinuga ühendust mõni kohalik logistikaettevõte (ettevõte, kes esindab Hiinast tulnud laevaliini Euroopas), kes esitab kohalike kulude arve. Need ongi need kohalikud kulud, millest kauba saajatel tihti peale igasugune info puudub. Veel enam, lisaks terminali – ja sadamakuludele, pead ka tasuma siinsed käsitluse- ning transpordi kulud.

Tihti esitatakse kauba saatja poolt kogu Euroopale üks ja sama transpordihind, olenemata reaalsest sihtkohast. See tähendab kauba saaja jaoks seda, et reaalselt võib kaup saabuda suvalisse Euroopa sadamasse, kus kõik tariifid on kordi kõgemad kui Eestis. Lisaks peab kauba saaja hakkama aega ja raha raiskama kauba äratoomiseks Eestisse.

Kauba jõudmisel Eesti sadamasse, lõppeb Hiina poole vastutus ning kõik terminalikulud ja kogu organiseerimine jäävad sinu kanda. Juhul, kui jääd toimetamisel hiljaks, võib tollele järgneda veel lisakulu kauba ladustamise eest. Suhteliselt must stsenaarium ja palju peavalu.

ETS Logistika soovitus:  hinnapakkumiste võrdlemisel, kontrolli kindlasti, mida antud meretransport sisaldab. Ära häbene küsida, kui sa mõnest terminist aru ei saa. Sul on õigus küsida. Lisaks hindadele, võta endale 5 minutit ja kalkuleeri, kui palju sinu enda ajakulu valitud meretranspordi korral oleks.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!