Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

Kauba tollimine

Sass1

Kirjutas Erki-Tõnis

Kauba tollimine

Tollimine on kohustuslik, kui transpordid kaupa Euroopa Liidust välja või vastupidi.  Kirjeldame all, millega täpsemalt on tegemist. Tollimise teenuse saad tellida samuti siit (edasta andmed paremalt).

Tollimine aitab reguleerida kaubavahetust Eesti ja kolmandate riikide vahel, kontrollida saadetiste seaduslikkust ning koguda tollimakse. Lähimad riigid Eestile, mille korral pead arvestama tolliga, on Norra, Šveits ja Venemaa.

Transportides kaupa Euroopa Liidust välja, tuleb vormistada eksportdeklaratsioon. Kui transpordid kaupa väljast Euroopa Liitu, peab vormistama importdeklaratsiooni. Deklaratsioonid vormistab tollideklarant.

Kuidas tollimine praktikas välja näeb

Näiteks tahad saata kaks euroalust kaupa Norra:

1. Kauba tollimiseks on Sul vaja selle arvet (Invoice) ja transpordi saatelehte (autotranspordis näiteks CMR).

2. Saada need tollideklarandile (kui soovid,et tollimine on tehtud läbi meie ettevõtte, siis emailile: toll@etslogistika.ee). Tollideklarant saadab Sulle volituse, mille täites on deklarandil õigus Sinu esindamiseks tollis.

3. Tollideklarant loeb Sinu saadetud dokumentidest välja kauba nimetuse, kauba väärtuse, marsruudi, ühikute arvu, mille põhjal vormistab tollideklarant eksportdeklaratsiooni ning Sulle saadab.

4. Kauba saaja ülesanne Norras on omakorda vormistada importdeklaratsioon. Selle eest Sina hoolt kandma ei pea, kuid kauba kiirema liikumise huvides, tasub see saajale meelde tuletada, eriti kui tegemist on eraisikuga.

Piltlikult – eksportdeklaratsiooni alusel liigub kaup kuni Norra piirini ja sealt edasi importdeklaratsiooni alusel.

Tollimaksud

Kaupade liigutamisel läbi tolliterminali on kehtestatud tollimaksud. Tollimaksudega saab riik mõjutada kaubavoogusid.

Eestist eksportimisel Euroopa Liidust välja üldiselt tollimakse ei lisata.

Väljastpoolt Euroopa Liitu Eestisse transportides võib lisanduda tollimaks. Tollimaks sõltub kauba klassifikatsioonist, päritolust ja väärtusest ning seda tasub küsida oma tollideklarandilt

Täiendavate küsimuste tekkides saad küsida kauba tollimise ja tollimaksude kohta meie spetsialistilt siit: toll@etslogistika.ee

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!